MKOl ustalił nową datę igrzysk olimpijskich!

30.03.2020

Dwie duże imprezy zaplanowane na lato 2020, czyli mistrzostwa europy oraz igrzyska olimpijskie zostały przełożone. W kontekście tego drugiego wydarzenia, MKOl ustalił w poniedziałkowe popołudnie nową datę. 

Trudno było sobie wyobrazić, by w dobie panującej pandemii, igrzyska olimpijskie odbyły się zgodnie z planem. Oczywiście, za kilka miesięcy sytuacja na świecie może wyglądać znacznie lepiej. Warto jednak pamiętać, że przy tak dużej imprezie niezwykle kluczowe są przygotowania. W końcowej fazie treningów, sportowcy są uziemieni, dlatego przełożenie igrzysk wydawało się jedyną słuszną decyzją.

MKOl dość długo czekał na ogłoszenie tego komunikatu. Ostatecznie informacja na temat odwołania tej imprezy w 2020 roku pojawiła się 24 marca. Kilka dni później, Międzynarodowy Komitet Olimpijski ustalił nową datę igrzysk. Wielkie wydarzenie sportowe ma rozpocząć się 23 lipca, a koniec nastąpi 8 sierpnia 2021 roku.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Mowa zatem o kosmetycznej zmianie, bowiem w tym roku igrzyska miały potrwać od 24 lipca do 9 sierpnia. Nowa data była istotna dla niektórych europejskich reprezentacji w piłce nożnej. Warto pamiętać, że od 11 czerwca do 11 lipca będziemy mieli okazję oglądać mistrzostwa europy.