Już za cztery lata… Polska mistrzem świata? Bukmacherzy dobrze zapłacą

16.07.2018
Ostatnia aktualizacja 15 lipca, 2020 o 21:32

Jeszcze nie opadły emocje związane z mistrzostwami świata w Rosji i wczorajszym finałowym meczem Francja – Chorwacja (4:2), a już można typować zwycięzcę kolejnego Mundialu, który w 2022 roku ma być rozegrany w Katarze. Między innymi możemy postawić na to, że Puchar Świata zdobędzie… Polska.

Jeśli taki typ okazałby się trafny, i Biało-Czerwoni wygraliby mistrzostwa świata za cztery lata, to taki zakład został wyceniony przez ekspertów z firmy LVBet po kursie 150. Czyli za na przykład postawione dzisiaj 10 zł, można za cztery lata wygrać aż 1500 minus podatek 12 procent.

Tylko że na razie polskiej reprezentacji w XXI wieku udawało się na Mundialach wygrać po jednym meczu. O wyjściu z grupy czy awansie do ćwierćfinału mogliśmy jedynie pomarzyć. Na podobnym poziomie co Polska oceniono szanse na triumf w MŚ 2022 takich reprezentacji jak Rosja, Szwajcaria, Austria, Bośnia i Hercegowina, oraz gospodarzy turnieju – Katar.

Co ciekawe, bukmacherzy znowu w roli faworyta do wygrania Mundialu widzą w Brazylii (kurs 7). Szanse Francji na obronę mistrzowskiego tytułu wyceniono ciut wyżej (kurs 8), podobnie jak reprezentacji Niemiec i Hiszpanii. Dziesięć razy więcej niż się postawi, można zarobić na ewentualnym triumfie Argentyny.

Gdyby rewelacyjna na rosyjskich boiskach Chorwacja za cztery lata poprawiła wynik i sięgnęła po mistrzostwo świata, to bukmacherzy za taki typ płacą po kursie 40. Zdaniem ekspertów bardziej prawdopodobne są jednak końcowe sukcesy reprezentacji Belgii (kurs 13), Anglii i Włoch (po 15), Holandii (20) oraz Portugalii (25). A przecież Włosi i Holendrzy nie potrafili zapewnić sobie nawet awansu do finałów mistrzostw świata w Rosji.

Można też postawić na sensację wszech czasów w historii MŚ i na triumfatora Mundialu w Katarze wytypować na przykład Kosowo, Cypr lub Nową Zelandię (kursy wynoszą 1001).

To oczywiście w tym momencie bardziej zabawa i „wróżenie z fusów”, niż realna ocena możliwości, potencjału i szans poszczególnych drużyn narodowych, ale jak widać, bukmacherzy trzymają rękę na pulsie i już zaczęli „grać” kolejnym Mundialem. Na który musimy poczekać ponad cztery lata, bo turniej w Katarze (z racji warunków pogodowych) zaplanowano dopiero na listopad i grudzień 2022 roku.