Eredivisie nie wróci do 1 czerwca

01.04.2020

Brak postępu w sprawie opanowania pandemii w Europie powoduje, iż większość lig musi przedłużyć terminy zawieszeń. W wyniku decyzji holenderskiego rządu, taki krok wykonała Eredivisie. Rozgrywki piłkarskie tego kraju nie zostaną wznowione do 1 czerwca. Z tego tytułu pojawiają się duże problemy.

Rząd Holandii zakomunikował we wtorek, iż wszelkie ograniczenia związane z koronawirusem potrwają nie do 6 kwietnia, ale przynajmniej do 28 kwietnia. Federacja piłkarska mogła mieć nadzieję, że uda się wznowić rozgrywki Eredivisie w maju bez udziału publiczności.

Władze kraju wykluczyły taką opcję. W związku z tym, liga za pośrednictwem swoich mediów poinformowała, że zmagania piłkarzy nie wrócą wcześniej, niż 1 czerwca. Oczywiście zawieszenie rozgrywek może potrwać jeszcze dłużej. Wszystko zależy od sytuacji wywołanej koronawirusem.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Dla wielu holenderskich ekip, tak długa przerwa od rywalizacji może powodować olbrzymie problemy finansowe. Istnieje ryzyko, że kampania 2019/2020 nie zostanie dokończona. Większość drużyn z Eredivisie ma na swoim koncie 26 rozegranych spotkań. Liga liczy sobie natomiast 34 kolejki.

Fot. YouTube/ Eredivisie Archief