Wielki powrót do Bilbao? Athletic planuje sensacyjny transfer

02.04.2020

Javi Martinez w 2012 roku dość niespodziewanie został najdroższym transferem Bayernu Monachium. Hiszpan klub z Bawarii kosztował 40 milionów euro, ale przez wszystkie lata nie spełnił pokładanych w nim nadziei. Przeszkodziły mu w tym przede wszystkim kontuzje. Dziś zawodnik jest łączony z powrotem do baskijskiego klubu.

Zgodnie z doniesieniami stacji „Sky”, przedstawiciele Martineza rozmawiają z Athletikiem na temat potencjalnego letniego transferu. Bayern jest bowiem gotowy nieco zarobić na zawodniku, którego umowa wygasa w 2021 roku i najprawdopodobniej do tego czasu nie zostanie podpisane jakiekolwiek jej przedłużenie.

Prezydent baskijskiego zespołu, Aitor Elizegi powiedział w marcu, że będzie otwarty na sprowadzenie Martineza do Hiszpanii, jeśli pozwolą na to oczywiście fundusze.

– Athletic może z łatwością wydać 20 milionów euro dla Javiego Martineza, a my jesteśmy w stanie zapłacić taką cenę. Z ekonomicznego punktu widzenia nie byłoby to większym problemem. 

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Od transferu do Monachium Javi rozegrał w sumie 231 meczów. Jak dotąd w tym sezonie zanotował zaledwie 893 minuty w 17 meczach, między innymi z powodu kontuzji, które trapią go od wielu lat.

31-latek również wzbudził zainteresowanie Getafe, ale jeśli nadejdzie do niego oferta z Bilbao, to raczej klub z Madrytu nie będzie miał jakichkolwiek szans w negocjacjach.