Pogoń Szczecin obniżyła wynagrodzenia zawodników

03.04.2020

Kolejnym klubem, który wykorzystał prawo do obniżki pensji piłkarzy o połowę, jest Pogoń Szczecin. Zarząd porozumiał się w tej kwestii z zawodnikami. 

W ubiegłym tygodniu Ekstraklasa SA oraz Piłkarska Pierwsza Liga wdrożyła prawo, na mocy którego kluby mogły obniżyć pensje zawodnikom o połowę. Pierwszym klubem, który podjął taki ruch, była Wisła Płock. W piątek podobna decyzja zapadła w Pogoni Szczecin.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

– Po rozmowach z zarządem klubu wszyscy piłkarze I drużyny podpisali aneksy do umów, na mocy których tymczasowo obniżone zostają ich pensje. Redukcji dokonano dokładnie zgodnie z regułami przyjętymi przez kluby Ekstraklasy SA, ogłoszonymi przez Radę Nadzorczą w zeszły piątek na stronie oficjalnej spółki. – można przeczytać w komunikacie na oficjalnej stronie Pogoni.

Wcześniej doszło w klubie do cięć na innych płaszczyznach. Zarząd zrzekł się pensji, obniżono również płace trenerów, sztabu medycznego oraz administracji.

– Zarząd Klubu dziękuje wszystkim za tak pozytywne podejście do trudnej sytuacji, w której wszyscy się znaleźliśmy, a która nie wynika z niczyjej winy. – napisano w komunikacie.

Fot. Wikipedia