FIFA wprowadza zmiany na Igrzyskach Olimpijskich

04.04.2020

Przełożenie Igrzysk Olimpijskich na kolejny rok sprawiło, że wielu piłkarzy w wieku 23 lat mogło niepokoić się o swój udział w tym turnieju. Tymczasem FIFA dość szybko postanowiła zareagować na te obawy i wydłużyła limit z 23 do 24 lat.

Po zmianie terminu Igrzysk z powodu pandemii koronawirusa zmieniona reguła zachowuje pierwotne zastrzeżenie, że zespół może być oparty na graczach urodzonych do dnia 1 stycznia 1997 roku. Jednak obecnie zawodnicy, którzy kwalifikowali się do tego turnieju w 2020 roku, mogą zostać uwzględnieni w kadrze także podczas przyszłego roku.

Turniej piłkarski mężczyzn rozpocznie się przed ceremonią otwarcia 23 lipca 2021 roku w Tokio. Łącznie wystąpi w nim 16 męskich drużyn, które oczywiście nadal mogą dodatkowo wybrać trzech graczy powyżej 24 roku życia. Podczas IO zobaczymy takie drużyny jak Argentyna, Brazylia, Francja, Niemcy, Hiszpania, Rumunia, Nowa Zelandia, Egipt, Wybrzeże Kości Słoniowej, RPA, Australia, Arabia Saudyjska, Korea Południowa i Japonia. Nadal brakuje oczywiście dwóch krajów ze strefy CONCACAF.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

FIFA poinformowała także o przełożeniu dwóch mistrzostw świata w niższych grupach wiekowych. Mowa tutaj o mundialu do lat 20, który miał się odbyć w Panamie i Kostaryce na przełomie sierpnia i września, a także turniejU do lat 17 w Indiach.