Olimpia Elbląg okradziona ze sprzętu. Straty liczone w kilkudziesięciu tysiącach złotych!

05.04.2020

Panująca nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie pandemia powoduje poważne problemy finansowe w różnych sektorach. Dotyczy to także futbolu. Niektóre polskie kluby muszą mierzyć się z dużymi kłopotami. Bardzo nieciekawie wygląda sytuacja w Olimpii Elbląg. Nie dość, ze zespół już prosił kibiców o wsparcie, to z klubowego obiektu skradziono sprzęt.

Kilka dni temu, Olimpia Elbląg ruszyła ze zbiórką, która ma pomóc w utrzymaniu zespołu. Drużyna, jak wiele ekip w Polsce, ma poważne problemy finansowe. Być może bez wsparcia kibiców, nie uda się przygotować zespołu do rozgrywek 2020/2021. W związku z tym, na stronie zrzutka.pl widnieje zbiórka dla drużyny seniorów ZKS Olimpii Elbląg. Do tej pory, zebrano 2 246 zł (stan na 11:10 04.05.20).

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Najbliższe tygodnie będą dla klubu niezwykle trudne. Olimpia poinformowała bowiem w swoich mediach społecznościowych, iż w ośrodku treningowym zespołu miało miejsce włamanie. Z klubu zniknął sprzęt treningowy, piłki czy narzędzia do pielęgnacji boisk. Straty są liczony w kilkudziesięciu tysiącach złotych.

Wsparcie dla drużyny będzie teraz niezwykle ważne. Olimpia walczy w II lidze. Zespół w momencie zawieszenia rozgrywek plasuje się na piątym miejscu w tabeli ze stratą sześciu punktów do drugiej lokaty, gwarantującej bezpośredni awans.