Poznaliśmy datę wznowienia Premier League? Jest wstępna umowa

06.04.2020

Kilka dni temu władze Premier League poinformowały, że liga na pewno nie zostanie wznowiona na początku maja. Pierwotnie zawieszenie rozgrywek miało potrwać do 30 kwietnia, ale nikt o zdrowych zmysłach nie sądził, że do tego dojdzie. Jednak według doniesień angielskich dziennikarzy, uzgodniono pewną umowę, która pozwoli na rozgrywanie spotkań od czerwca.

Według Davida Maddocka z ” The Mirror”, w piątek odbyło się nadzwyczajne spotkanie, podczas którego omawiano ten plan z urzędnikami państwowymi. Pomysł polega na organizowaniu spotkań latem w ściśle kontrolowanych warunkach bez udziału kibiców. Gracze zostaliby maksymalnie odizolowani, aby ograniczyć ich ogólny kontakt ze światem zewnętrznym.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Anglicy są przekonani, że szczyt osób zakażonych koronawirusem nadejdzie za jakiś czas i stopniowo zmaleje w nadchodzących tygodniach. Dzięki temu piłkarze będą mogli wrócić do normalnych treningów już w maju. Obecnie zawodnicy trenują w małych grupach lub za pomocą…wideokonferencji z klubowymi trenerami.

Podczas spotkania toczyły się również dyskusje na temat umowy o dostępie niekodowanym do spotkań, dzięki czemu więcej gier byłoby dostępnych dla szerszej publiczności w telewizji. Z pewnością jest to dobre rozwiązanie dla sympatyków Premier League – głównie mowa tutaj o kibicach, którzy regularnie spędzali weekendy na stadionach.