Jerome Boateng trafi do Premier League?

08.04.2020

Pod znakiem zapytania stoi przyszłość Jerome’a Boatenga w Bayernie. Obecna umowa defensora obowiązuje do końca sezonu 2020/2021. Według ostatnich doniesień mediów, Niemiec nie przedłuży kontraktu z mistrzem Bundesligi. Taki rozwój sytuacji może wykorzystać jeden z dwóch angielskich klubów.

Jerome Boateng w ekipie z Monachium jest już od 2011 roku. Środkowy obrońca w ostatnich sezonach ma problem z rozegraniem ponad dwudziestu spotkań w lidze. Wszystko za sprawą dość częstych kłopotów zdrowotnych zawodnika. Biorąc także pod uwagę wiek piłkarza, nie zaskakują informacje przekazywane przez niemieckich dziennikarzy.

Jak donosi „Sport Bild”, Bayern zamierza wystawić na listę transferową trzech graczy. Są to Javi Martinez, Corentin Tolisso oraz Jerome Boateng. W kontekście tego trzeciego, dziennikarz Christian Falk dodaje, iż zarówno Chelsea, jak i Arsenal wykazują zainteresowanie zawodnikiem.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Oczekiwania „Bawarczyków” w sprawie kwoty transferu nie powinny być wygórowane. Kontrakt obowiązujący przez nieco ponad rok oraz wiek defensora sugerują, że ekipa z Bundesligi może zażądać maksymalnie kilkunastu milionów euro.