Real Madryt zdecydował się na obniżki wynagrodzeń

08.04.2020

Kolejne europejskie potęgi decydują się na obniżki pensji. Dziś taki ruch został podjęty przez zarząd Realu Madryt.

W związku z pandemią koronawirusa, większość lig z całego świata postanowiła zawiesić rozgrywki. Brak meczów może się odbić na klubach pod względem finansowym. Dostrzegły to również najwięksi, m.in. Juventus czy Barcelona, gdzie zdecydowano się na obniżki zarobków.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Kolejnym klubem, który podjął taką decyzję jest Real Madryt. Obniżki dotyczą zarówno drużyny piłkarskiej, jak i koszykarskiej “Królewskich”. W porozumieniu z zarządem, wszyscy zgodzili się na redukcję w wysokości 10-20% wynagrodzeń w skali roku. Poza piłkarzami, redukcje objęły również sztaby szkoleniowe oraz dyrektorów wszystkich działów. Pensje reszty pracowników klubu pozostaną bez zmian.

Ta decyzja, podjęta przez graczy, trenerów i pracowników, pozwala uniknąć drastycznych środków, które mogłyby wpłynąć na resztę pracowników, a także przyczynia się do realizacji celów ekonomicznych klubu w związku ze spadkiem dochodów w czasie zawieszenia rozgrywek – można przeczytać w oficjalnym komunikacie.