Poznaliśmy nowego trenera Herthy. Kontrakt do 2022 roku! [AKTUALIZACJA]

09.04.2020

Po nieoczekiwanym odejściu Juergena Klinsmanna z funkcji pierwszego trenera, w kontekście Herthy Berlin wymieniano wielu szkoleniowców. Przede wszystkim w mediach najczęściej przewijało się nazwisko Niko Kovaca, który do tej pory już dwukrotnie odmówił tej drużynie. Ostatecznie postawiono zatem na Bruno Labbadie.

Trzeba przyznać, że działania Herthy Berlin są nieco pozbawione jakiejkolwiek logiki. Jeszcze w marcu dyrektor sportowy Michael Preetz ogłosił, że nowy trener trafi do stolicy dopiero latem. W ciągu kilku tygodni optyka zarządu na tę sytuację uległa jednak zmianie, a dzisiejsze doniesienia „Bilda” i Kickera” wskazują, że to Labbadia zostanie nowym szkoleniowcem klubu już w nadchodzącym tygodniu.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Umowa 54-latka będzie obowiązywać do 2022 roku. Niemiec zastąpi na stanowisku Alexandera Nouriego, który przejął zespół w lutym i wygrał zaledwie jedno spotkania w czterech ligowych kolejkach. Po Coviciu, Klinsmannie oraz wspomnianym Nourim, Labbadia będzie już czwartym sternikiem Herthy w tym sezonie.

Czy jednak nowy trener zdoła uchronić zespół przed spadkiem? Obecnie ekipa z Berlina posiada sześć punktów przewagi nad 16. miejscem, co nie jest zbyt dużą zaliczką. Pamiętajmy jednak, że Labbadia ma doświadczenie w walce o utrzymanie. W przeszłości pracował między innymi dla HSV, Stuttgartu, Bayeru Leverkusen, a ostatnio dla Wolfsburga, z którym rozstał się po ubiegłym sezonie.

[AKTUALIZACJA]

15:58 – Klub z Berlina potwierdził doniesienia niemieckich mediów. Labbadia zostaje trenerem Herthy.