UEFA nie zamierza zmieniać formatu najbliższego Euro!

09.04.2020

Euro 2020 miało być wyjątkowe. Wszystko za sprawą formuły z 12 miastami/gospodarzami turnieju. Panująca na całym świecie pandemia mogła zachęcić władze UEFY do rozmów na temat zmiany formatu. Jak na razie, UEFA nie zamierza wprowadzać żadnych korekt.

Amsterdam, Baku, Bilbao, Bukareszt, Budapeszt, Kopenhaga, Dublin, Glasgow, Londyn, Monachium, Rzym oraz Petersburg – to miasta, które UEFA wyznaczyła na gospodarzy Euro 2020. Jeszcze kilka tygodni przed podjęciem decyzji w kontekście przełożenia turnieju, organizacja takiej imprezy wydawała się niemożliwa. Przy panującej pandemii, podróże reprezentacji wydawały się bardzo ryzykowne.

Euro 2020 zostało przełożone na następny rok, więc jak na razie, dyskusje na temat organizatorów zapewne nie będą podejmowane. Wolą UEFA jest, by format rozgrywek pozostał ten sam, co potwierdził rzecznik organizacji – Euro 2020 odbędzie się między 11 czerwca, a 11 lipca 2021 roku. Z Zamiarem posiadania tego samego harmonogramu spotkań oraz tych samych miast gospodarzy. Na tym etapie harmonogram nie został jeszcze oficjalnie potwierdzony. UEFA pozostaje w kontakcie z 12 miastami-gospodarzami. Dalsze ogłoszenia ujrzą światło dzienne w odpowiednim czasie.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Według informacji „Daily Mail”, dwa najbardziej dotknięte pandemią kraje, czyli Włochy i Hiszpania rozważają wycofanie się z organizowania imprezy. Za wcześnie jednak, by podejmować jakiekolwiek decyzje.