Piłkarze Manchesteru United pomagają w walce z koronawirusem

11.04.2020

Podczas pandemii wielu piłkarzy włączyło się w akcje pomocy w walce z koronawirusem. Jednym z takich zawodników jest między innymi Eric Bailly, który stara się ze wszystkich sił wesprzeć swój region w tych trudnych chwilach.

Iworyjczyk przekazał darowiznę na rzecz osób dotkniętych koronawirusem w rodzinnym kraju. Obrońca Manchesteru United posiada własną organizację charytatywną, która w ostatnich dniach pomogła skompletować jedzenie, napoje i innymi niezbędnymi artykuły dla osób przebywających w kwarantannie i dotkniętych wirusem.

Jest to kolejny przykład pomocy ze strony piłkarzy Premier League, którzy w tym tygodniu utworzyli organizację PlayersTogether. Ma ona pomóc przede wszystkim służbie zdrowia w Anglii. Do tej pory udało się zebrać kilka milionów funtów, a zbiórka wciąż rośnie.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Harry Maguire z kolei wpadł na pomysł, aby pomóc w wysyłaniu paczek żywnościowych do starszych osób w wiosce, w której dorastał. Kapitan „Czerwonych Diabłów” nawiązał współpracę z dwoma firmami, które zajęły się całą logistyką dostarczania żywności do ponad 70-letnich mieszkańców. Anglik wspomniał, że w taki sposób może odwdzięczyć się swojemu dawnemu regionowi.