Konkretna data wznowienia Ligue 1. Kiedy ruszą rozgrywki we Francji?

14.04.2020

Ostatnie spotkania Ligue 1 zostały rozegrane 16 marca. Od tamtego momentu kluby znajdują się w kropce, ponieważ tak naprawdę nie wiedzą, czy i kiedy liga ruszy ponownie do gry. Najnowsze doniesienia z Francji sugerują jednak, że pewne decyzje zostały już podjęte.

Francuski dziennik „L’Equipe” donosi, że władze rozgrywek mają w planach wznowić sezon już 17 czerwca, a zaplanowane zakończenie kampanii datowane jest na 25 lipca. W takim porządku kluby musiałyby rozgrywać spotkania co trzy dni, aby zapewnić wystarczającą ilość czasu na mecze barażowe.

Pozwoliłoby to również klubom rywalizującym w Europie na zakończenie rozgrywek Ligi Mistrzów i Ligi Europy po propozycji UEFA, aby dokończyć europejskie puchary w sierpniu. Intencją Ligue 1 jest ponowne rozgrywanie spotkań, ale nadal nie jest jasne, czy bez udziału kibiców. Zgodnie z harmonogramem związku, finał Pucharu Francji pomiędzy PSG i Lyonem zostałby rozegrany 27 czerwca, zaś pucharu ligi dwa tygodnie później.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Nadal nie jest jasne, jak zachowają się krajowi nadawcy po wznowieniu rozgrywek, beIN Media Group, wstrzymała swoją nadchodzącą płatność za prawa do transmisji Ligue 1. Taka decyzja firmy jest następstwem podobnego ruchu ze strony Canal Plus oraz firmy DAZN.