Kolejny angielski klub zrezygnował z rządowego programu!

15.04.2020

Spore kontrowersje wzbudziła postawa niektórych zespołów z Premier League. Powszechnie uważa się, że angielskie drużyny mają w Europie najlepsze sytuacje finansowe. Tymczasem ekipy z najwyższej klasy rozgrywkowej zaczęły korzystać z rządowego programu, który przeznaczony jest dla pracowników z najmniejszymi dochodami. Pod naciskiem sympatyków, kluby rezygnują z tej opcji. Do grona dołączył zespół Bournemouth.

Największa fala negatywnych słów skierowana była do Liverpoolu oraz Tottenhamu. Obie te drużyny to czołówka Premier League z wielkimi przychodami. Tymczasem zarówno „The Reds”, jak i „Koguty” zdecydowały się w pewnym momencie na korzystanie z programu. Co prawda triumfator LM pokrywał pozostałą część wynagrodzenia (80% rząd, 20% klub), jednakże niesmak decyzji pozostawał.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Nic dziwnego, że pod naciskiem środowiska, ekipa z Anfield zrezygnowała z pomocy finansowej. Tę samą decyzję podjął Tottenham. Do grona zespołów dołączyły we wtorek „Wisienki”, które poinformowały za pośrednictwem oficjalnej strony klubu, że również nie będą korzystać z tej opcji.

Można rzec, lepiej późno niż wcale. Z pewnością jednak część kibiców Premier League zapamięta postawę niektórych drużyn w czasie pandemii. Czas pokazał, że decyzja w kwestii korzystania z rządowego programu była podejmowała zbyt pochopnie.