PZPN przeprowadził wideokonferencję w sprawie dokończenia sezonu w niższych ligach

15.04.2020

W środę Polski Związek Piłki Nożnej przeprowadził debatę z prezesami wojewódzkich związków w sprawie dokończenia sezonu w III lidze oraz niżej. Rozwiązanie tej kwestii nie jest łatwą sprawą. Nic dziwnego, że w trakcie rozmów nie podjęto konkretnej decyzji.

Wydaje się, że w grę wchodzą trzy rozwiązania. Pierwsze z nich, które jednocześnie jest najbardziej prawdopodobne, to zakończenie sezonu z uznaniem dotychczasowych wyników, przy czym premiowane będą drużyny, które są obecnie na miejscach gwarantujących awans, natomiast w poszczególnych rozgrywkach pozostaną ekipy, które były na lokatach oznaczających spadek. Tym samym, sezon 2020/2021 byłby na wielu szczeblach nietypowy z większą liczbą drużyn.

Drugi scenariusz także bierze pod uwagę obecne wyniki, jednakże liczyłyby się zarówno awanse, jak i spadki. Każda liga startowałaby w nowej kampanii z taką samą liczbą klubów, jak w rozgrywkach 2019/2020.

Ostatni wariant to anulowanie całego sezonu. O tych wszystkich opcjach informował Maciej Wąsowski z „Przeglądu Sportowego”, który relacjonował środową wideokonferencję. Po kilku godzinach rozmów, nie udało się podjąć ostatecznej decyzji.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Taki rozwój wydarzeń nie zaskakuje. Mowa o wielu klubach, a przecież każdy z nich chce dla siebie jak najlepiej. W związku z tym, rozmowy będą trwać przez najbliższe tygodnie, a konkrety być może pojawią się dopiero w maju.

W trakcie wideokonferencji, została także podjęta dyskusja na temat lig dziecięcych, młodzieżowych i juniorskich.