David Alaba łączony z przeprowadzką do LaLiga!

21.04.2020

Nie milkną echa w sprawie transferu Davida Alaby. Austriacki zawodnik cały czas nie przedłużył umowy z Bayernem. Obecny kontrakt obowiązuje tylko do końca czerwca 2021 roku, więc zarząd „Bawarczyków” musi zacząć rozważać ewentualną sprzedaż piłkarza, jeżeli obie strony nie dojdą wkrótce do porozumienia. Zainteresowanie 27-latkiem wykazuje Real Madryt.

W poniedziałek Bayern za pośrednictwem swoich mediów poinformował, iż Alphonso Davies podpisał nowy kontrakt, który ważny będzie do 2025 roku. Jest to dość istotna decyzja w kontekście Davida Alaby. Co prawda Austriak w ostatnim czasie dość często występował na środku obrony, ale związanie się na lata z zawodnikiem, który występuje na nominalnej pozycji Alaby, może sugerować, że „Bawarczycy” rozważą sprzedaż defensora.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

W szczególności, że zainteresowanie Alabą wykazuje Real Madryt. Jak podaje „Sport Bild”, Zinedine Zidane bardzo chętnie widziałby Austriaka w swojej drużynie. Zawodnik Bayernu mógłby zastąpić w zespole Marcelo, którego czas w madryckiej ekipie powoli się kończy.

Realizacji transakcji może przeszkodzić oczywiście kwestia finansowa w czasie kryzysu. Klub z Monachium nie powinien jednak żądać za Alabę wygórowanej kwoty, skoro wkrótce kontrakt zawodnika z drużyną dobiegnie końca.