Piłkarze Betisu oraz dyrektor Osasuny trafili za kratki

24.04.2020

Hiszpański sąd ogłosił wyrok w sprawie afery korupcyjnej z sezonu 2013/2014. Wówczas działacze Osasuny przekupili piłkarzy Betisu.

Do sytuacji doszło na dwie kolejki przed końcem rozgrywek ligi hiszpańskiej w sezonie 2013/2014. Dyrektorzy Osasuny, za poparciem dyrektora Angela Marii Vizcaya zaproponowali piłkarzom Betisu pieniądze za ustawienie dwóch spotkań.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Piłkarze zespołu z Sewilli otrzymali 400 tysięcy euro za pokonanie Realu Valladolid, a także 250 tysięcy za porażkę z Osasuną. Próba ustawienia meczów nie pomogła jednak drużynie z Pampeluny w utrzymaniu w LaLiga.

Dyrektor generalny Osasuny został skazany na osiem lat i osiem miesięcy pozbawienia wolności. Kara nie ominęła również piłkarzy Betisu – Antonio Amayi i Xaviego Torresa. Obaj piłkarze trafili do więzienia na pół roku. Pierwszy w ostatnim czasie pozostawał bez klubu, natomiast drugi jest związany z kuwejckim Al-Arabi.

Łącznie sąd ogłosił dziewięć wyroków, jednak tylko trzy powyższe są prawomocne. To pierwszy w historii hiszpańskiego futbolu przypadek skazania na pozbawienie wolności za ustawianie meczów.

Fot. pxfuel.com