Ajax bez mistrzostwa, Cambuur bez awansu. Sprzeciw wobec zawieszenia ligi w Holandii

25.04.2020

Sezon lig holenderskich został odwołany. Nikomu nie przyznano mistrzostwa, nikt również nie awansował do najwyższej klasy. Stąd decyzje spotkały się z protestami.

Decyzja o odwołaniu wszystkich rozgrywek została podjęta przez Holenderski Związek Piłkarski (KVNB). Postanowienie jest jednak związane z zarządzeniem tamtejszego rządu. Federacja zakazała wszystkich wydarzeń sportowy w Holandii do 1 września.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Ajax bez mistrzostwa

Według decyzji holenderskiego związku, sezon rozstrzygnięto bez przyznania mistrzostwa. Spotkało się to ze sprzeciwem piłkarzy Ajaksu, który dotychczas zajmował fotel lidera. Zespół z Amsterdamu zgromadził 56 punktów, tyle samo, co drugie PSV.

Ajax jest na szczycie tabeli. Nawet w takich okolicznościach powinien zostać mistrzem Holandii. To dobrze, że liga została przerwana, ale lider to lider – wyznał Dusan Tadić na łamach “Ajax Life”.

„To największy wstyd w historii holenderskiego sportu”

Władze federacji zadecydowały również, że w wyniku zawieszenia rozgrywek nikt nie awansuje ani nie spadnie. Spotkało się to ze sprzeciwem Cambuur-Leeuwarden.

To największy wstyd w historii holenderskiego sportu. – wyznał trener lidera Eerste Divisie Henk de Jong. (via Paweł Wilkowicz)

Wydaje się, że decyzje podjęte przez holenderski związek są ostateczne. Wydaje się jednak, że przynajmniej dwa powyższe kluby złożą odwołania w tej sprawie.