Rząd podjął decyzję. Konkretny termin w sprawie powrotu ekstraklasy!

25.04.2020

Trwa „odmrażanie” polskiego sportu. Mateusz Morawiecki w trakcie specjalnej konferencji, która miała miejsce w sobotnie południe, zdradził konkretny plan w kwestii powrotu aktywności fizycznej. Premier rządu wyjawił także termin wznowienia rozgrywek ekstraklasy.

Od kilku dni, media informują o izolacji zawodników PKO BP Ekstraklasy, którzy mają przygotowywać się do ponownej rywalizacji na boisku. Wdrożenie tego planu potwierdził na konferencji prasowej Mateusz Morawiecki. Premier rządu oznajmił bowiem, iż zmagania najwyższej klasy rozgrywkowej w polskiej piłce mają wrócić 29-31 maja.

Oczywiście mecze będą odbywały się bez udziału publiczności, a sportowcy oraz osoby, które znajdą się na stadionie, podlegać mają wszelkim środkom ostrożności. Do rywalizacji w podobnym terminie wróci także polska liga żużlowa.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Jaki jest natomiast ogólny plan rządu w kwestii aktywności sportowej? Drugi etap, który będzie obowiązywać od 4 maja, pozwoli korzystać z kortów tenisowych, boisk szkolnych czy „orlików”. Utrzymane zostaną oczywiście wszelkie restrykcje w postaci zasłaniania twarzy, zachowania dystansu czy dezynfekcji rąk i sprzętu. Na jednym boisku może przebywać maksymalnie 6 osób, natomiast na korcie tenisowym 2.

Dalsze plany uwzględniają otwarcie hali sportowych czy szkolnych, a także basenów, siłowni i klubów fitness. Terminy wprowadzenia tych punktów uzależnione są m.in. od przestrzegania aktualnych restrykcji, a także liczby zakażonych w szpitalach.