Kamil Zapolnik może odejść z Górnika z końcem kontraktu

Według informacji “Przeglądu Sportowego”, Kamil Zapolnik niebawem opuści zespół Górnika Zabrze. Piłkarzem interesują się kluby ekstraklasy oraz pierwszej ligi.

Kamil Zapolnik występuje w zabrzańskiej drużynie od 2018 roku. Wówczas trafił do klubu z pierwszoligowego GKS-u Tychy za kwotę około 200 tysięcy złotych. Miał za sobą udany sezon w I lidze – zanotował wówczas osiem goli i dwie asysty. Jego postawa zwróciła uwagę kilku klubów ekstraklasy, jednak ostatecznie trafił do Zabrza.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

W zespole Górnika Kamil Zapolnik wystąpił dotychczas w 45 meczach. W tym czasie zdobył siedem goli i zaliczył tyle samo asyst. Docelowo miał być następcą Igora Angulo w ataku zespołu Marcina Brosza. Hiszpan jednak mimo upływu lat, wciąż spisywał się znakomicie. W związku z tym były piłkarz GKS-u Tychy grał częściej na prawym skrzydle.

Umowa Kamila Zapolnika z Górnikiem wygasa z końcem obecnych rozgrywek. Jak informuje Leszek Błażyński z “PS”, bardzo możliwe że piłkarz wkrótce pożegna się z klubem. Kilka klubów ekstraklasy i I ligi wyraża nim zainteresowanie, jednak według doniesień, najbliżej mu do Podbeskidzia. Zespół z Bielska-Białej w tej chwili jest na dobrej drodze, żeby w przyszłym roku występować w polskiej elicie.

Fot. YouTube