Pięć zmian w trakcie meczów? Zalecenie FIFA w związku z powrotem lig

27.04.2020

FIFA zaleca w najbliższym czasie wszystkim ligom nowe zasady zmian w trakcie meczów. Ich liczba ma wzrosnąć z trzech do pięciu.

Większość lig w maju i czerwcu prawdopodobnie wznowi rozgrywki. W wielu przypadkach może zdarzyć się tak, że zespoły będą rozgrywać spotkania co dwa-trzy dni. To może negatywnie wpłynąć na formę fizyczną i zdrowie piłkarzy.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

W związku z tym FIFA dziś zaleciła ligom, aby w najbliższym czasie zdecydowały się na zwiększenie liczby meczowych zmian.

Bezpieczeństwo graczy jest jednym z głównych priorytetów Fifa. Jedną z obaw w tym względzie jest to, że częstotliwość meczów może zwiększać ryzyko potencjalnych obrażeń z powodu przeciążenia zawodnika. – można przeczytać w oficjalnym komunikacie organizacji.

Poza tym w razie konieczności dodatkowego czasu gry, FIFA sugeruje, aby wówczas była możliwa jeszcze jedna zmiana.

W zawodach, w których obecnie dozwolonych jest mniej niż pięć zmian, każda drużyna miałaby teraz możliwość użycia do pięciu zmian, z możliwością dodatkowej zmiany w dodatkowym czasie, jeśli to konieczne. – poinformowała FIFA.

Decyzja nie będzie narzucona odgórnie, jest to tylko zalecenie. Ze względu na zdrowie piłkarzy, prawdopodobnie jednak dużo lig podejmie takie kroki.