Jagiellonia Białystok zrezygnuje z gry na Stadionie Miejskim?

30.04.2020

Przez najbliższe miesiące z pewnością nie zobaczymy meczu piłkarskiego z udziałem publiczności. Poszczególne federacje próbują wznowić rozgrywki, jednakże spotkania będą odbywać się przy pustych trybunach. Oznacza to, iż duże obiekty tak naprawdę nie są potrzebne drużynom. Jagiellonia Białystok rozważa zatem grę w ośrodku treningowych.

O takim rozwiązaniu zrobiło się dość głośno w momencie, gdy media spekulowały o podjęciu rozważań na ten temat ze strony Realu Madryt. „Królewscy” mogą skorzystać z ośrodka treningowego w Valdebebas, by rozgrywać mecze LaLiga. Wielki obiekt nie jest potrzebny hiszpańskiej ekipie, dlatego zmiana lokalizacji wydaje się całkiem sensowna.

Na podobny krok może zdecydować się Jagiellonia Białystok. Jak poinformował na Twitterze Kuba Seweryn, zarząd Jagi nie ma obecnie dobrych relacji z miastem. Władze Białegostoku nie tylko ucięły dofinansowania, ale również nie zawiesiły zespołowi czynszu za wynajem stadionu. Jagiellonia miesięcznie musi płacić z tego tytułu 110 tys. złotych netto.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

W związku z zaistniałą sytuacją, drużyna z ekstraklasy poważnie zastanawia się nad grą w ośrodku treningowym przy ulicy Elewatorskiej. Jeżeli warunki na obiekcie pozwoliłby do przeprowadzenia transmisji TV, to mecze w ośrodku treningowym Jagiellonii są całkiem możliwe.