Czeski futbol szybciej wróci do gry?!

01.05.2020

Poszczególne kraje w różnych terminach planują wznowienie rywalizacji sportowych. Wszystko zależy oczywiście od sytuacji w państwie. Wygląda na to, że całkiem dobrze w walce z koronawirusem radzą sobie Czechy. Minister zdrowia wydał bowiem zgodę na imprezy sportowe z maksymalnie 100 uczestnikami już od 11 maja.

Fortuna Liga, czyli najwyższa klasa rozgrywkowa w Czechach po raz ostatni rozgrywała mecz przed zawieszeniem 9 marca. Ostrava na własnym obiekcie przegrała w spotkaniu 24 kolejki z Mlada Boleslav.

Niewykluczone, że już wkrótce kibice piłkarscy naszych południowych sąsiadów będą mogli oglądać rywalizacje na żywo. Adam Vojtech, minister zdrowia w Czechach poinformował w czwartek, iż od 11 maja będą mogły odbywać się imprezy sportowe, a w takim wydarzeniu będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 100 osób.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Jak informuje Grzegorz Rudynek z „Przeglądu Sportowego”, po tym komunikacie szefowie poszczególnych klubów zaczęli intensywnie rozmawiać w sprawie wznowienia rozgrywek. Najistotniejszą kwestią wydaje się ustalenie osób, które są niezbędne do rozegrania spotkania.