Zmarł Edward Brzostowski, były prezes PZPN

01.05.2020

Bardzo smutna informacja obiegła polskie media w piątkowy poranek. W wieku 85 lat zmarł w Mielcu Edward Brzostowski, były działacz polityczny i sportowy. W latach 80-tych Brzostowski pełnił funkcję prezesa PZPN.

Z futbolem Edward Brzostowski był związany przez większą część swojego życia. To właśnie m.in. z jego inicjatywy powstał klub Iglopool Dębica, którego Brzostowski był wieloletnim prezesem. Drużynie w latach 90-tych udało się nawet grać w I lidze, osiągając m.in. 12. miejsce w sezonie 1990/1991 roku.

Funkcję prezesa PZPN Edward Brzostowski pełnił w latach 1985-1986. Spory wpływ na wybór Brzostowskiego miały właśnie sukcesy drużyny Iglopoolu Dębica. Poza działalnością w sporcie, Edward Brzostowski udzielał się także w polityce.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Był wiceministrem rolnictwa oraz gospodarki żywnościowej, posłem na Sejm RP oraz burmistrzem Dębicy. Z tego miejsca chcielibyśmy złożyć wyrazy współczucia rodzinie oraz najbliższym zmarłego.

fot. YouTube/Debica.tv