FIFPro reaguje na decyzję PZPN w sprawie jednostronnego zerwania kontraktu

01.05.2020

Spore oburzenie wzbudziła decyzja władz Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie jednostronnego rozwiązania kontraktu przez zawodnika. Piłkarz nie może teraz zerwać kontraktu, jeżeli przez dwa miesiące nie otrzyma wypłaty. Na taki krok gracz może zdecydować się dopiero po czterech miesiącach. Z nowymi przepisami nie zgadza się oczywiście PZP. Zawodników poparła także FIFPro.

Kryzys wywołany koronawirusem stawia kluby w nieciekawej sytuacji. Wiele zespołów ma poważne problemy finansowe. W związku z tym, PZPN wyciągnął pomocną dłoń do drużyn, zmieniając przepisy w sprawie jednostronnego zerwania kontraktu.

Do marca tego roku, piłkarz miał prawo zerwać umowę z winy klubu, jeżeli przez dwa miesiące nie otrzymywał wynagrodzenia. Po decyzji PZPN, potrzebne są cztery miesiące. PZP postanowił skierować się do Ministerstwa Sportu, by uchylił postanowienie.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Zawodnicy mogą także liczyć na wsparcie międzynarodowej federacji. FIFPro zakomunikowała, iż potępia decyzję polskiego związku oraz apeluje o odrzucenie pomysłu.