Trzy nowe przypadki koronawirusa w Bundeslidze

02.05.2020

Niemieckie drużyny od niedawna trenują, aby jak najszybciej wrócić do gry. Pierwotna data powrotu została zaplanowana na 9 maja, choć coraz więcej wskazuje na to, że wznowienie rozgrywek rozpocznie się tydzień później. Niestety, w FC Koeln pojawiły się w tym czasie trzy nowe przypadki koronawirusa.

W tym tygodniu klub przetestował wszystkich graczy, sztab szkoleniowy oraz cały personel, który pracuje przy zawodnikach. Łącznie uzyskano trzy wyniki pozytywne. Zakażone osoby już zostały poddane kwarantannie. Ekipa z Kolonii jednak nie ujawniła nazwisk, więc nie mamy pojęcia, czy chodzi o zawodników.

Oświadczenie na stronie internetowej klubu brzmiało:

– Informujemy o trzech osobach z pozytywnym wynikiem, ale wszyscy nie mają groźnych objawów. Po przeprowadzeniu oceny przypadków przez właściwe organy ds. Zdrowia, zostaną oni poddani 14-dniowej kwarantannie w domu. FC Koln nie potwierdzi żadnych danych z szacunku dla prywatności osób, których to dotyczy. Treningi drużyny mogą być kontynuowane zgodnie z planem, który obowiązuje od 6 kwietnia.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Niemiecki rząd ogłosił w czwartek, że decyzja o tym, kiedy rozgrywki wrócą do gry została opóźniona do 6 maja. Na ten moment raczej trudno sobie wyobrazić, aby już trzy dni po tej informacji rozpoczęły się rozgrywki.