Rusza I liga. Według bukmacherów awansuje Termalica. Beniaminkowie powalczą o utrzymanie

19.07.2018
Ostatnia aktualizacja 15 lipca, 2020 o 21:32

W piątek rozgrywki zainauguruje pierwsza liga piłkarska. Walka na zapleczu ekstraklasy zapowiada się niezwykle pasjonująco. Z kilku powodów. Przede wszystkim trudno jest wskazać głównych faworytów do awansu. To zwiastuje wiele wyrównanych spotkań i nieoczekiwanych rozstrzygnięć. Po drugie wróciły do niej znane piłkarskie marki: ŁKS Łódź, Warta Poznań, GKS Jastrzębie i Garbarnia Kraków.

W ocenie faworytów rozgrywek różnią się bukmacherzy. Pierwsza trójka według LVBet powinna wyglądać następująco: Termalica Bruk-Bet Nieciecza (kurs 3.80), GKS Katowice – 5 oraz Chojniczanka Chojnice – 8. Głównym kandydatem do awansu, według analityków Etoto, również jest zespół z Niecieczy – 4, a kolejne miejsca powinny zająć: GKS Tychy i Chojniczanka – 6.

LVBet najmniej szans na grę w ekstraklasie w przyszłym sezonie daje trzem drużynom. Stawka na awans Bytovii Bytów, GKS Jastrzębie i Garbarni Kraków wynosi 251.  Podobnie uważa Etoto, z tą różnicą, że kurs na  Garbarnię wynosi 150, a na Bytovię 250. Nisko oceniane są także szanse pozostałych beniaminków. W LVBeta kurs na wygranie ligi przez ŁKS wynosi – 26, a przez Wartę – 75. Nieco inaczej widzą to analitycy Etoto. Stawka na zajęcie pierwszego miejsca w lidze przez ŁKS i GKS Jastrzębie wynosi 100, a Warty 125.

Według naszej oceny powalczyć o awans, obok Niecieczy, powinna Chojniczanka – do czego już przyzwyczaiła w ostatnich latach, Stal Mielec (kurs w LVBet 11), a także Raków Częstochowa – 11.  W roli spadkowiczów wcale nie muszą być beniaminkowie. Wydaje się, że obok pozbawionej sponsora Bytovii, mogą być to również Wigry Suwałki (kurs 8) i Stomil Olsztyn (kurs 4).

Pierwsza liga charakteryzuje się tym, że jest nieprzewidywalna. Kto przed startem poprzedniego sezonu obstawiał, że w ekstraklasie znajdą się Miedź Legnica i Zagłębie Sosnowiec, a z ligą pożegnają się: Ruch Chorzów, Olimpia Grudziądz, Górnik Łęczna i po barażach z Garbarnią – Pogoń Siedlce?!

Przed pierwszą kolejką sugerujemy, by zbytnio nie opierać się na analizie, a bardziej kierować się przeczuciem. Dlaczego? Na inaugurację poprzedniego sezonu Pogoń Siedlce wygrała w Katowicach 2:1, a Olimpia Grudziądz pokonała na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec 1:0. Z kolei Miedź po dwóch kolejkach na koncie miała dwa punkty…