Kluby ekstraklasy wydają komunikaty ws. koronawirusa. „Liderami” Wisła Kraków i Korona

05.05.2020

Dzisiaj kluby z ekstraklasy otrzymały wyniki przeprowadzonych wczoraj testów na koronawirusa. Większość zespołów oficjalnie podała wiadomość do mediów, że ich piłkarze, sztaby oraz pracownicy obsługi są zdrowi. Mowa tutaj między innymi o Śląsku Wrocław czy Piaście Gliwice. Jednak nadal nie wszyscy opublikowali swoje komunikaty. Wśród nich znalazła się Korona Kielce.

Jeden z prezenterów TVP3 Kielce, Mateusz Zależny poinformował jednak, że powodem jest duża liczba osób z przeciwciałami w krwi. Oznacza to ni mniej, ni więcej, że takie osoby są zakażone koronawirusem, choroba jest już po prostu za nimi lub mieli styczność z osobami zakażonymi, a ich organizm potrafił obronić się przed wirusem.

Oczywiście osoby z przeciwciałami zostali dziś ponownie przebadani, a wyniki otrzymają jutro, tak jak między innymi w południe poinformował PZPN.

– W sytuacji, w której wynik poniedziałkowego testu nie będzie ujemny, konkretna osoba zostaje skierowana do dalszej diagnostyki badaniem wymazu z nosogardzieli w kierunku SARS-CoV-2 met. Testy Real Time RT-PCR, które w razie zaistnienia takiej konieczności, zostaną przeprowadzane we wtorek 5 maja – czytamy w komunikacie.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Podobnie sytuacja wygląda w Wiśle Kraków. Krzysztof Stanowski z „Weszło” oświadczył, że to w klubie z Krakowa odnotowano najwięcej podejrzanych przypadków, ale więcej dowiemy się dopiero jutro, kiedy podejrzane osoby uzyskają dokładne wyniki.

Póki co Korona jak i Wisła Kraków trenują indywidualnie przynajmniej do środy.