Komisja Medyczna PZPN wydała zgodę. Czternaście klubów z PKO BP Ekstraklasy może wznowić treningi! [AKTUALIZACJA]

06.05.2020

PKO BP Ekstraklasa cały czas liczy na to, iż rozgrywki ligowe zostaną wznowione zgodnie z planem, czyli pod koniec maja. Sporo wątpliwości wzbudziły testy, które miały wykryć obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2. Większość klubów musi przeprowadzić kolejne badania, dlatego do treningów dopuszczono kilka zespołów.

Po tym, jak w kilku zespołach pojawiały się wyniki pozytywne w kontekście obecności przeciwciał w organizmach zawodników, Komisja Medyczna PZPN przeprowadziła analizę badań. Do treningów grupowych zgodnie z ustaleniem rządu dopuszczono sześć zespołów – Śląsk Wrocław, Piast Gliwice, Raków Częstochowa, Górnik Zabrze, Zagłębie Lubin oraz Pogoń Szczecin.

Wymienione drużyny już dziś (tj. 6 maja) mogą wznowić treningi grupowe. Jest to efekt decyzji Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 roku. Co z resztą klubów, w których testy na przeciwciała okazały się pozytywne?

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

W kontekście tych ekip, trwać będzie dalsza diagnostyka. Osoby z podejrzeniem SAR-CoV-2 przejdą badanie wymazu z nosogardzieli. Piłkarze, których testy okazały się negatywne, jednakże w zespole jest podejrzenie zakażeniem koronawirusem, będą prowadzić indywidualne treningi.

12:20 [AKTUALIZACJA]

Kolejne cztery zespoły otrzymały zgodę na wznowienie treningów grupowych. Są to Cracovia, Jagiellonia Białystok, Lech Poznań oraz Wisła Kraków.

13:00 [AKTUALIZACJA]

Zgody otrzymały także Legia Warszawa oraz Wisła Płock.

13:30 [AKTUALIZACJA]

Kolejne kluby dołączyły do grona zespołów ze zgodą na wspólne treningi. To Arka Gdynia i ŁKS Łódź.