Pięć zmian i brak VAR-u? FIFA daje przyzwolenie

08.05.2020

Od kilku dni w wielu krajach trwają debaty nad wznowieniem rozgrywek. Zgodnie z planem Bundesliga z tych największych lig ma wrócić pierwsza, bo już 16 maja. Następnie, co dla nas najbardziej istotne, 29 mają wrócą rozgrywki ekstraklasy. A dziś pojawiła się także informacja, że 20 czerwca ponownie będziemy mogli oglądać poczynania gwiazd futbolu na hiszpańskich boiskach. 

Oczywiście nikt nawet nie myśli jeszcze, by grać z kibicami na trybunach, ale to akurat teraz najmniej ważne. Najważniejsze, że w ogóle wróci futbol. I to taki z prawdziwego zdarzenia, ponieważ jak wcześniej wspomnieliśmy już za tydzień rozgrywki wznowi choćby Bundesliga, której włodarzom w ostatnim czasie kibicują fani futbolu na całym świecie.

Jak wiadomo futbol w najbliższych czasach będzie inny, co nie może dziwić. FIFA przyzwoliła choćby na wprowadzenie pięciu zmian w meczu: – Tymczasowe wprowadzenie zmiany 5 zawodników w meczu. Przy czym w trakcie trwania spotkania możliwe jest dokonanie zmiany tylko trzykrotnie (np. podczas jednej przerwy na zmianę można wymienić 2 graczy). Nowe przepisy mają obowiązywać do końca 2020 roku – napisał na Twitterze Rzecznik prasowy PZPN, Jakub Kwiatkowski.

Co więcej jest również zgoda na zawieszanie VAR w rozgrywkach, gdzie do tej pory ten system był używany. Zmiany te będą obowiązywać do końca 2020 roku, ale nie są wiążące. Wszystko zależy bowiem od organizatorów rozgrywek, którzy mogę ww. przepisy wprowadzić, ale nie muszą.

Jak będzie w naszych rodzimych rozgrywkach? Czas pokaże, ale najważniejsze, że już nic nie powinno stanąć na przeszkodzie, by wznowić rozgrywki 29 maja.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!