Michał Kołakowski nowym właścicielem Arki Gdynia

08.05.2020

Zgodnie z zapowiedziami doszło do zmiany właściciela w Arce Gdynia. Został dziś nim syn znanego polskiego menadżera, Michał Kołakowski. 

Zgodnie z tym co podaje oficjalna strona gdyńskiego klubu Kołakowski będzie większościowym posiadaczem akcji.

Akcjonariat spółki Arka Gdynia SSA przedstawia się obecnie następująco:
    • Michał Kołakowski – 300 tys. akcji (75 proc. udziałów);
    • Football Club Sp. z o.o. – 80 tys. akcji (20 proc. udziałów);
    • Ejsmond Club Sp. z o.o. – 20 tys. akcji (5 proc. udziałów).

– Arka to Klub z piękną tradycją i olbrzymim potencjałem. Gdynia i tutejsi Kibice zasługują na kolejne wspaniałe karty w żółto-niebieskiej historii. Wierzę, że napiszemy je wspólnie – powiedział Michał Kołakowski dla oficjalnej strony klubu.

Nowy właściciel Arki nie ukrywa, że będzie korzystał z doświadczenia swojego ojca, Jarosława Kołakowskiego: – Nie ukrywam, że będę korzystał z doświadczenia Jarosława Kołakowskiego – prywatnie mojego ojca, a zawodowo menedżera od lat związanego z piłką. Mamy długoterminowe i ambitne plany wobec Arki, jednak zacząć musimy od małych kroków. Deklaruję, że w najbliższych tygodniach dokapitalizujemy spółkę oraz zrobimy wszystko, aby wyjść z obecnego kryzysu i utrzymać się w Ekstraklasie. Zapewniam również pełną gotowość do współpracy z Kibicami, Miastem oraz wszystkimi, którym zależy na Arce.

Michał Kołakowski jest absolwentem prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Skończył również studia podyplomowe o kierunku International Sports Law w szkole prawa i biznesu ISDE w Madrycie. Do tej pory pracował jako pośrednik transakcyjny uczestnicząc w negocjacjach z zawodnikami oraz klubami piłkarskimi. Odbył również staż w angielskim  Queens Park Rangers, gdzie uczył się zarządzania klubami piłkarskimi.

Czy nowy właściciel poradzi sobie lepiej od poprzednika, Dominika Midaka? O to trudno nie powinno być, ponieważ Midak nie pozostawił po sobie dobrego wrażenia. Dla kibiców Arki Gdynia najważniejszą informacją jest jednak fakt, że spółka niebawem zostanie dofinansowana, a nowy właściciel przynajmniej na teraz wydaje się osobą, która jest przygotowana do prowadzenia klubu piłkarskiego.

Fot. Twitter Arka Gdynia