Juventus podjął ważną decyzję. Nici z transferu Pogby?

12.05.2020

Piłkarskie kluby z powodu pandemii stanęły w obliczu ogromnych kłopotów finansowych. Dotyczy to także europejskich potęg, które co roku wydają ogromne pieniądze na pensje swoich zawodników. Dość szybko z tego powodu postanowił zareagować Juventus. Mistrz Włoch „zamroził” pensje swoich graczy, a już niebawem w życie mają wejść nowe rozporządzenia.

Juventus ma zamiar oszczędzać

Włochy zostały szczególnie dotknięte pandemią, a przedstawiciele Serie A wciąż czekają na zgodę rządu na wznowienie sezonu. Kluby rozpoczęły już treningi indywidualne, ale do zajęć w grupie powrócą najprawdopodobniej 18 maja. Po powrocie pewne zasady w klubie ulegną zmianie. Mowa przede wszystkim o aspekcie finansowym.

Według gazety „Corriere di Torino”, od następnego sezonu mistrzowie Serie A będą w stanie zaoferować swoim nowym graczom kontrakty o wartości maksymalnie 9 milionów euro rocznie. Daje to tygodniówkę na poziomie 173 tysięcy euro.

Nowa górna granica wynagrodzeń nie wpłynie na obecnie realizowane umowy, co oznacza, że ​​Gonzalo Higuain, Paulo Dybala, Aaron Ramsey i Adrien Rabiot mogą spać spokojnie. Podobnie jak Cristiano Ronaldo, który nawet w wieku 35 lat inkasuje 600 tysięcy euro na tydzień.

Nie dla Pogby

Taka decyzja sprawia, że wielkie transfery ze strony „Starej Damy” odejdą w zapomnienie. Między innymi mowa o Paula Pogbie. Francuz na Old Trafford pobiera pensje na poziomie około 290 tysięcy funtów tygodniowo. Oznacza to, że pomocnik musiałby zejść ze swoich wymagań niemal o 50%.