Tottenham szuka obrońcy. Mourinho utrze nosa Bayernowi?

13.05.2020

Tottenham z pewnością latem nie będzie dysponował wielkim budżetem na transfery. Mimo to Jose Mourinho zechce wzmocnić przede wszystkim boki obrony. Do tej pory pojawiło się wielu kandydatów na tę pozycję. Wśród tej grupy znalazł się Sergino Dest.

Tottenham szuka obrońcy – jakie mają cele?

Można odnieść wrażenie, że podczas ostatnich tygodni „Spurs” byli łączeni z niemal każdym dostępnym prawym obrońcą. Powodem jest oczywiście nierówna forma Serge Auriera, który w ofensywie radzi sobie dość dobrze, ale w defensywie często popełnia rażące błędy. Nic zatem dziwnego, że Mourinho szuka alternatywy do tej strefy boiska.

Według Calciomercato, Tottenham ma na oku Desta. 19-latek w tym sezonie pełnił rolę podstawowego gracza Ajaksu, zapewniając łącznie swojej drużynie 6 asyst. Reprezentanta Stanów Zjednoczonych obecnie wycenia się na około 25 milionów euro, choć „Koguty” mają zamiar zbić nieco tękwotę o kilka milionów.

Alternatywa dla Desta

O nastolatka walczy także Bayern Monachium. Mistrz Niemiec szuka wzmocnień na prawą obronę, a młody zawodnik mógłby spokojnie rozwijać się w Bundeslidze. Jeśli to „Bawarczycy” wygrają w wyścigu o zakontraktowanie tego gracza, to Anglicy zwrócą się zapewne ku Thomasowi Meunierowi.

Ktokolwiek dokona zakupu Desta, to na pewno zrobi dobry interes. Sergino już w tak młodym wieku potrafił prezentować się z dobrej strony między innymi w Lidze Mistrzów. Dodatkowo jego wielkim atutem jest mobilność i możliwość gry także na lewej obronie.