Zbigniew Jakubas bliski inwestycji w Motor Lublin

14.05.2020

Motor Lublin będzie miał nowego inwestora? Jak informuje “Kurier Lubelski”, coraz bliżej klubu jest miliarder Zbigniew Jakubas.

Motor Lublin od wielu lat jest poza ekstraklasą

Motor Lublin w swojej 70-letniej historii występował przez dziewięć sezonów w najwyższej lidze. Najlepszym wynikiem zespołu było 9. miejsce w ekstraklasie, poza tym dwukrotnie zameldował się w ćwierćfinale Pucharu Polski. W 1982 roku awansował do Pucharu Intertoto, co jest dotychczas jedynym występem klubu w rozgrywkach europejskich.

Motor Lublin spadł z najwyższej ligi w sezonie 1991/1992 i od tamtej pory nie awansował do elity. Obecnie drużyna występuje w III lidze i w przypadku zakończenia sezonu w tej chwili zajęłaby prawdopodobnie 2. miejsce, mając tyle punktów, co pierwszy Hutnik Kraków. Gdyby awansował zespół z Małopolski, lublinianie protestowaliby ze względu na nieścisłość w regulaminie.

Miliarder zainwestuje w klub?

Jak informuje “Kurier Lubelski”, w Motor wkrótce może zainwestować Zbigniew Jakubas. To przedsiębiorca z Lublina, którego majątek jest wyceniany na 2,5 miliarda złotych, a jego głównym źródłem dochodu jest firma Multico. Lubelski magazyn informuje, że jeszcze w tym tygodniu biznesmen spotka się z prezydentem Lublina, Krzysztofem Żukiem w sprawie możliwej inwestycji.

Obecnie sto procent udziału Motoru należy do Miasta Lublin. Z informacji “Kuriera Lubelskiego” wynika, że władze nie chcą sprzedawać klubu, a jedynie część ich udziałów. W tej chwili nie wiadomo, jaki ich procent będzie chciał kupić Zbigniew Jakubas. Nie ma również informacji na temat kwoty, jaką chciałby zainwestować.

Fot. Wikipedia