Tarcza antykryzysowa w ekstraklasie. Trzy kluby skorzystały z pomocy

Ze względu na kryzys związany z pandemią koronawirusa, wiele klubów zmaga się z problemami finansowymi. Jak informuje Krzysztof Stanowski, tarcza antykryzysowa została już użyta przez trzech ekstraklasowiczów.

Futbol w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa znacząco odbiła się na futbolu w wielu zakątkach świata. Z jej powodu zawieszono większość rozgrywek na wszystkich kontynentach. To sprawiło, że wiele klubów piłkarskich przez ostatnie miesiące nie zanotowały żadnych zysków. W związku z tym zmagają się z problemami finansowymi.

Powyższa sytuacja jest widoczna w klubach ekstraklasy. Większość z nich zdecydowało się bowiem na obniżki pensji swoich zawodników. Redukcja pensji o połowę w uzgodnieniu z piłkarzami to zresztą rozwiązanie zaproponowane przez spółkę Ekstraklasa SA.

Tarcza antykryzysowa

Kluby mogą również skorzystać z tarczy antykryzysowej zaproponowanej przez polski rząd. Dzięki niej mogą być zwolnione z opłacania ZUS-u, otrzymać świadczenia postojowe czy dofinansowania wynagrodzeń. Poza tym PZPN zaproponował pakiet pomocowy w wysokości 116 milionów dla wszystkich klubów w kraju.

Kluby ekstraklasy z niej skorzystały

Jak poinformował na Twitterze Krzysztof Stanowski, już trzy kluby ekstraklasy podjęły decyzję o skorzystaniu z tarczy. Według jego informacje, do takich kroków doszło w Lechu Poznań, Jagiellonii Białystok i Pogoni Szczecin. Każdy z klubów otrzymał po 3,5 mln złotych. Ponadto wnioski kolejnych ekstraklasowiczów są rozpatrywane.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO