Znamy terminarz Ligi Mistrzów i Ligi Europy? Bardzo intensywny sierpień!

14.05.2020

Coraz więcej mediów informuje o prawdopodobnym terminarzu na mecze Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy. Wszystko wskazuje na to, iż rywalizacja w europejskich pucharach wróci 6 sierpnia. Przez cały miesiąc będziemy świadkami spotkań w LM i LE.

Jakiś czas temu, „The Times” poinformowało o możliwym terminarzu Ligi Mistrzów. Wstępne doniesienia sugerowały, że rozgrywki Ligi Mistrzów wrócą 8 sierpnia, natomiast finał w Stambule będzie mieć miejsce 29 sierpnia.

Włoskie media potwierdzają

„La Gazzetta dello Sport” potwierdziło informacje „The Times”. W czwartek włoskie medium zaprezentowano bardzo prawdopodobny terminarz Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy. Spotkania w Lidze Europy mają rozpocząć się od 6 sierpnia, natomiast pierwszy mecz w Lidze Mistrzów odbędzie się dzień później.

Co ciekawe, pozostaje kwestia rozgrywania rewanżowych starć. Niektórzy dziennikarze spekulowali, iż UEFA może zrezygnować z dwumeczów, by zniwelować ryzyko ponownego przerwania zmagań, a także przyspieszyć zakończenie turnieju.

 Miesiąc pełen spotkań

Jeśli doniesienia włoskich mediów się potwierdzą, to w sierpniu przez 19 z 31 dni będą rozgrywane mecze w europejskich pucharach. Tym samym, nawet najbardziej zagorzały sympatyk piłki nie może narzekać na brak spotkań. O ile wszystko uda się zrealizować zgodnie z planem.