Sparingi przed wznowieniem sezonu? PZPN podjął decyzję

Polski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję w sprawie meczów kontrolnych w trakcie przygotowań do powrotu rozgrywek. Sparingi ostatecznie się nie odbędą.

Terminarz ekstraklasy jest już znany

Kluby ekstraklasy po stwierdzeniu braku pozytywnych wyników testów na obecność koronawirusa, wróciły do treningów. W środę PZPN oraz Ekstraklasa SA ogłosiły ramowy terminarz dokończenia rozgrywek. Piłkarze najwyższej ligi wrócą do gry w ostatni weekend maja.

Sparingi przed wznowieniem sezonu

Jednej sprawy dotyczącej przygotowań federacja nie wyjaśniła do piątku. Kolejne kluby składały do PZPN-u zapytania, czy mogą rozgrywać przed powrotem rozgrywek mecze kontrolne.

Decyzja PZPN-u

Polski Związek Piłki Nożnej już podjął decyzję w sprawie sparingów. Federacja uznała, że rozgrywanie meczów towarzyskich w chwili obecnej jest niemożliwe. Komunikat nie jest jeszcze dostępny na oficjalnej stronie PZPN-u. Jego treść opublikował na Twitterze Maciej Iwański.

W ocenie Komisji Medycznej PZPN, która czuwa nad aspektem zdrowotnym planu wznowienia rozgrywek, jest to niemożliwe. Powyższe dotyczy zarówno drużyn uczestniczących w kontynuowanych rozgrywkach jak i pozostałych. – ten fragment opublikował dziennikarz TVP w mediach społecznościowych.