Andrea Barzagli żegna się z Juventusem!
15.05.2020

Po ponad dziewięciu latach pobytu w Juventusie, Andrea Barzagli żegna się z turyńską ekipą. 49-letni Włoch zakończył piłkarską karierę po sezonie 2018/2019. Od przerwanej kampanii, Barzagli był w sztabie szkoleniowym “Starej Damy”. Były defensor postanowił odejść z klubu, by skupić się na sprawach prywatnych.

Do zespołu wielokrotnego mistrza Włoch Andrea Barzagli dołączył w styczniu 2011 roku. Juventus zapłacił Wolfsburgowi za zawodnika zaledwie 300 tysięcy euro.  W trakcie sezonów 2012/2013 oraz 2013/2014, Barzagli pełnił rolę podstawowego obrońcy. W ostatnich kampaniach, Andrea musiał ustępować miejsca swoim młodszym kolegom z zespołu.

Zakończenie kariery i nowa rola

Po rozgrywkach 2018/2019, Andrea Barzagli zawiesił korki na kołek. Włoch pozostał jednak w Juventusie, dołączając do sztabu szkoleniowego klubu. Tę rolę Barzagli postanowił przestać pełnić.

39-latek za pośrednictwem swoich mediów poinformował, iż odchodzi z Juventusu po wielu latach pobytu.

Rodzina najważniejsza

Włoch uargumentował swoją decyzję sprawami rodzinnymi – Postanowiłem dokonać życiowego wyboru. Wyszedł on prosto z serca. Czuję, ze muszę poświęcić się rodzinie, która wytrzymywała wszystkie te lata poświęcone przeze mnie piłce. Zadecydowałem, by skupić się na nich. Zawsze będę wdzięczny mojej innej rodzinie, czyli Juventusowi. 

100PLN
bez ryzyka
GRAMGRUBO