Andrea Barzagli żegna się z Juventusem!
15.05.2020

Po ponad dziewięciu latach pobytu w Juventusie, Andrea Barzagli żegna się z turyńską ekipą. 49-letni Włoch zakończył piłkarską karierę po sezonie 2018/2019. Od przerwanej kampanii, Barzagli był w sztabie szkoleniowym “Starej Damy”. Były defensor postanowił odejść z klubu, by skupić się na sprawach prywatnych.

Do zespołu wielokrotnego mistrza Włoch Andrea Barzagli dołączył w styczniu 2011 roku. Juventus zapłacił Wolfsburgowi za zawodnika zaledwie 300 tysięcy euro.  W trakcie sezonów 2012/2013 oraz 2013/2014, Barzagli pełnił rolę podstawowego obrońcy. W ostatnich kampaniach, Andrea musiał ustępować miejsca swoim młodszym kolegom z zespołu.

Zakończenie kariery i nowa rola

Po rozgrywkach 2018/2019, Andrea Barzagli zawiesił korki na kołek. Włoch pozostał jednak w Juventusie, dołączając do sztabu szkoleniowego klubu. Tę rolę Barzagli postanowił przestać pełnić.

39-latek za pośrednictwem swoich mediów poinformował, iż odchodzi z Juventusu po wielu latach pobytu.

Rodzina najważniejsza

Włoch uargumentował swoją decyzję sprawami rodzinnymi – Postanowiłem dokonać życiowego wyboru. Wyszedł on prosto z serca. Czuję, ze muszę poświęcić się rodzinie, która wytrzymywała wszystkie te lata poświęcone przeze mnie piłce. Zadecydowałem, by skupić się na nich. Zawsze będę wdzięczny mojej innej rodzinie, czyli Juventusowi. 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO