Milik na celowniku klubu Premier League. „Rozmowy trwają”

21.05.2020

Wokół Arkadiusza Milika krąży w ostatnim czasie wiele klubów. Polak był łączony z Juventusem, Atletico Madryt, Interem, Chelsea, a teraz pojawił się także Tottenham. Ekipa z północnego Londynu ma zamiar latem wzmocnić swoją ofensywę i reprezentant Polski dla Jose Mourinho wydaje się idealnym kandydatem.

Milik nadal bez nowej umowy

26-latek nadal nie podpisał nowego kontraktu z Napoli. Taką sytuacje ma zamiar wykorzystać Jose Mourinho, który chciałby zwiększyć siłę rażenia swojego zespołu w ofensywie. Zgodnie z doniesieniami angielskich mediów, transfer miałby kosztować około 36 milionów funtów.

Doniesienia Anglików potwierdził włoski dziennikarz Nicolo Schira.

– Tottenham od jakiegoś czasu spogląda na Arka. Polski napastnik może opuścić Napoli w najbliższych miesiącach, jeśli nie przedłuży umowy. Rozmowy trwają.

Napoli gotowe negocjować

Napoli oczywiście nie ma zamiaru siłą zatrzymywać piłkarza w klubie. Milik w tym sezonie rozegrał 22 spotkania ze względu na problemy zdrowotne. Mimo to udało mu się strzelić 12 bramek, w tym 4 podczas spotkań Ligi Mistrzów.

Rozmowy ws. nowej umowy wciąż nie przynoszą rezultatów. Ekipa z Serie A nie chce dopuścić do sytuacji, kiedy ich zawodnik wejdzie w ostatni rok swojej umowy, ponieważ jego wartość drastycznie spadnie. Milik obecnie zarabia około 2,5 miliona euro na sezon i oczekiwałby kwoty na poziomie 4 milionów. Napoli nie chce jednak na to przystać.