Finał Pucharu Polski odbędzie się w Lublinie? Miasto jest zainteresowane

22.05.2020

Finał Pucharu Polski w ostatnich latach odbywał się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Ze względu na pandemię, PZPN może jednak zdecydować się na rozegranie meczu na mniejszej arenie.

Data finału wciąż nieznana

Finał Pucharu Polski to jedna z niewiadomych obecnego sezonu w Polsce. PZPN wciąż nie podał dokładnej daty wydarzenia. W oficjalnym komunikacie poinformowano jedynie, że odbędzie się 22 albo 24 lipca.

Finał Pucharu Polski nie odbędzie się na Stadionie Narodowym

Nieznana data wynika zapewne z tego, że federacja wciąż nie podjęła decyzji w sprawie miejsca rozegrania finałowego spotkania. Przez ostatnie lata finaliści Pucharu Polski mierzyli się na PGE Narodowym. Prezes PZPN, Zbigniew Boniek podjął jednak decyzję o tym, że mecz odbędzie się na innej arenie.

Chcemy na pewno jakiegoś fajnego, małego stadionu. Jeżeli będziemy grać bez kibiców, to zamierzamy za jedną i drugą bramką ułożyć tzw. sektorówki obu klubów, myślimy również o innych rzeczach. Niech finał pozostanie finałem. Niestety, z wiadomych względów nie możemy grać na PGE Narodowym, ale dajmy najpierw drużynom pograć i poczekajmy na rozstrzygnięcia. – stwierdził Zbigniew Boniek w rozmowie dla PAP.

To może Lublin?

Gdzie w takim razie odbędzie się finał pucharu? Z inicjatywą do prezesa klubu wyszedł prezydent Lublina, Krzysztof Żuk, który wyraził chęć organizacji meczu przez jego miasto.

Może to właśnie na wschodzie Polski zostanie rozegrany mecz finałowy Pucharu Polski? Byłby to drugi raz, gdyby finał rozgrywek odbył się właśnie w Lublinie. Ostatni raz miało to miejsce w 1979 roku. Wówczas Arka Gdynia pokonała Wisłę Kraków 2:1.