Stal Rzeszów: Krzysztof Łętocha nowym trenerem zespołu

25.05.2020

Stal Rzeszów przed wznowieniem II ligi zatrudniła nowego trenera. Stanowisko objął były piłkarz ekstraklasy, Krzysztof Łętocha

Ponad 200 występów w ekstraklasie

Nowy trener Stali Rzeszów nie jest postacią anonimową w polskim futbolu. Krzysztof Łętocha jest dobrze znany fanom ekstraklasy z lat 90. Wówczas zanotował 209 spotkań i zdobył cztery gole w barwach Stali Mielec i Wisły Kraków. 56-letni trener występował także w Sandecji, Koronie Kielce i Stali Rzeszów.

Krzysztof Łętocha nowym trenerem Stali

W ostatnim z powyższych zespołów jeszcze w marcu pracę stracił Janusz Niedźwiedź. Od tamtej pory obowiązki trenera pełnił Marcin Wołowiec, który ze względu na zawieszenie rozgrywek nie poprowadził drużyny w żadnym meczu. Ostatecznie szkoleniowcem Stali Rzeszów został Krzysztof Łętocha.

Dla trenera będzie to powrót na ławkę trenerską zespołu ze stolicy województwa podkarpackiego. Prowadził już bowiem rzeszowian w latach 2007-2008 i 2013-2014. Od tamtej pory był szkoleniowcem Stali Mielec U-19, Stali Stalowa Wola oraz Czarnych Połaniec.

Pierwszy mecz po przerwie w wyniku pandemii koronawirusa, podopieczni Krzysztofa Łętochy zagrają 3 czerwca. Wyjazdowym rywalem obecnie dziewiątej siły II ligi będzie Elana Toruń.