Oficjalnie: Rafał Makowski od przyszłego sezonu w Śląsku Wrocław

26.05.2020

Śląsk Wrocław dokonał pierwszego wzmocnienia przed nowym sezonem. Klub poinformował, że wkrótce zespół zasili Rafał Makowski.

Kluczowa postać Radomiaka

23-letni pomocnik od dwóch lat jest zawodnikiem Radomiaka Radom. Był jedną z kluczowych postaci zespołu, który w ubiegłym sezonie awansował do I ligi. W obecnych rozgrywkach grał regularnie w pierwszym składzie – zagrał we wszystkich 22 meczach. Podczas nich zgromadził dwie bramki i cztery asysty. Warto dodać, że piłkarz ma na koncie siedem występów w ekstraklasie w barwach Legii.

Obecny sezon jest dla piłkarza jednak ostatnim w barwach Radomiaka. Kontrakt Rafała Makowskiego z klubem wygasa z końcem czerwca i zawodnik zdecydował się go nie przedłużać.

Pierwsze letnie wzmocnienie Śląska

Już wiadomo, że Rafał Makowski w przyszłym sezonie zagra w Śląsku Wrocław. Piłkarz związał się z klubem trzyletnią umową z opcją przedłużenia o dwa kolejne sezony.

– Bardzo się cieszę, że w nowym sezonie dołączę do Śląska Wrocław. Jestem szczęśliwy, ponieważ włożyłem wiele wysiłku, aby wrócić na poziom Ekstraklasy. Mam duże ambicje i dołożę wszelkich starań, aby Śląsk odnosił sukcesy. Nie mogę doczekać się pierwszego meczu z udziałem wrocławskich kibiców i chciałbym pozytywnie zapisać się w ich pamięci – wyznał piłkarz w klubowym komunikacie.

Fot. Śląsk Wrocław, materiały prasowe