Liga ukraińska wraca już w weekend. Na sam początek prawdziwy hit

27.05.2020

Liga ukraińska wkrótce również ma wznowić rozgrywki. Federacja wprowadziła regulacje dotyczące osób, które będą mogły przebywać na stadionach.

Zawieszenie ligi ukraińskiej

Ostatnie spotkania ligi ukraińskiej rozegrano 15 marca. Ze względu na coraz więcej przypadków koronawirusa w kraju zdecydowano się na zawieszenie rozgrywek. Do tej pory na Ukrainie odnotowano blisko 22 tysiące zakażeń. Mimo zawieszenia sezonu ligowego, część drużyn wciąż rozgrywała mecze towarzyskie.

Ligowy hit w pierwszy weekend po powrocie

Wznowienie rozgrywek przewidywano wstępnie na ostatni weekend maja bądź na pierwszy tydzień czerwca. Ostatecznie tamtejsza federacja zdecydowała, by do restartu ligi doszło w pierwszym wybranym terminie. Według ustaleń, na stadionach będzie mogło przebywać łącznie maksymalnie 200 osób.

Władze ukraińskiego związku poinformowały, że rozgrywki najwyższej ligi wrócą już w ten weekend. W pierwszym meczu po wznowieniu rozgrywek zmierzą się ze sobą Kolos Kowaliwka z Desną Czernihów. Z kolei w niedzielę odbędzie się hit kolejki – lider ligi Szachtar Donieck zmierzy się z Dynamem Kijów.