Erling Haaland uratował Borussię przed stratą punktów

13.06.2020

Erling Haaland wrócił na boisko i Borussia Dortmund mogła odetchnąć z ulgą. Zespół pokonał Fortunę 1:0 po golu młodego Norwega w doliczonym czasie.

Jubileusz Łukasza Piszczka

Mecz był niezwykle ważny dla Łukasza Piszczka. Były reprezentant Polski dziś obchodził jubileusz – 250. występ w barwach Borussii Dortmund w Bundeslidze. W klasyfikacji liczby meczów w BVB, były piłkarz Herthy zajmuje 12. miejsce.

Z kolei na ławce rezerwowych Fortuny znalazł się Dawid Kownacki. 23-latek nie otrzymał jednak szansy występu przeciwko wiceliderowi Bundesligi.

Erling Haaland bohaterem

Borussia Dortmund miała w starciu z Fortuną optyczną przewagę. To jednak przez długi czas nie odbijało się na wyniku. Warto jednak dodać, że podopieczni Uwe Roslera nie byli dzisiaj chłopcami do bicia i przeprowadzili porównywalną liczbę groźnych akcji.

Drużyna z Dortmundu wygrała 1:0 po golu Erlinga Haalanda w piątej minucie doliczonego czasu gry. Norweg, który powrócił do gry po kontuzji, wykorzystał dośrodkowanie Manuela Akanjiego. Dla byłego piłkarza Red Bulla Salzburg było to jedenaste trafienie w niemieckiej Bundeslidze.

Nieuznana bramka Borussii

Borussia mogła jednak wcześniej objąć prowadzenie. W 65. minucie piłkę do siatki skierował Raphael Guerreiro, aczkolwiek po obejrzeniu powtórki sędzia dopatrzył się podczas sytuacji dotknięcia piłki ręką przez Portugalczyka.

BVB umacnia się na drugim miejscu w Bundeslidze

Po wygranej Borussia umocniła się na drugim miejsce w lidze. Na trzy kolejki przed końcem zespół Luciena Favre’a traci do Bayernu cztery punkty, mając o jeden mecz więcej. Tymczasem Fortuna wciąż zajmuje 16. miejsce, które gwarantuje udział w barażach o utrzymanie. Zespół z Dusseldorfu zgromadził do tej pory 28 punktów.