Oficjalnie: Edinson Cavani i Thiago Silva odchodzą z PSG

13.06.2020

Edinson Cavani i Thiago Silva w przyszłym sezonie już na pewno nie zagrają w barwach PSG. Medialne doniesienia potwierdził dyrektor sportowy paryżan, Leonardo.

Pożegnanie po latach gry w PSG

Brazylijczyk trafił do Paryża w 2012 roku, a Urugwajczyk rok później. Z końcem sezonu obu piłkarzom wygasa umowa z klubem i od kilku miesięcy wydawało się pewne, że PSG nie zdecyduje się na ich przedłużenie.

Mimo wielu doniesień na temat przyszłości zawodników, żaden z przedstawicieli “Les Parisiens” nie zabierał głosu w tej sprawie. W sobotę pogłoski potwierdził dyrektor sportowy Paris Saint-Germain, Leonardo, o czym poinformował dziennikarz Fabrizio Romano.

Thiago Silva zostanie w Europie czy wróci do Brazylii?

Zarówno Thiago Silva, jak i Edinson Cavani znajdują się na celownikach kilku klubów. Obrońca do tej pory był łączony z Milanem i Evertonem. Brazylijczyk może również wrócić do ojczyzny – zainteresowanie nim wyraża Fluminense, w którym występował w latach 2006-2009.

Cavani blisko Atletico

Z kolei urugwajski napastnik już wkrótce może zasilić Atletico Madryt. Według spekulacji, Cavani miałby w Hiszpanii zarabiać 10 milionów euro rocznie. Do niedawna mówiło się również o możliwości transferu piłkarza PSG do Interu. Jak informuje “Mundo Deportivo”, priorytetem mediolańczyków jest jednak pozyskanie Alvaro Moraty.