Beneliga coraz bliżej? Kształt nowych rozgrywek jest już znany

Beneliga wkrótce stanie się faktem? Jak informują belgijskie media, wspólne rozgrywki Belgii i Holandii już niebawem wejdą w życie. Ostatnio pojawiły się pierwsze plany tego, jak miałyby wyglądać rozgrywki.

Wspólna liga Holandii i Belgii to dobry pomysł?

Beneliga nie jest tematem nowym, gdyż piłkarskie władze Belgii i Holandii poruszają go już od kilku lat. Inspiracją jest wspólna liga hokejowa, która spowodowała wzrost sportowy i finansowy rozgrywek w obu krajach.

Co więcej, władze ligi niedawno przeprowadziły badania ankietowe mające na celu sprawdzić reakcję kibiców na utworzenie wspólnej ligi. W sondażu przeważały pozytywne opinie. Sprawdzono również, jak połączenie rozgrywek wpłynęłoby na finanse. Jak się okazało, liga może przynieść roczne dochody rzędu około 250-400 milionów euro.

Znamy plan rozgrywek

Jak informuje “Sporza.be”, powstał już wstępny zarys kształtu ligi. Według informacji belgijskiego portalu, w rozgrywkach miałoby uczestniczyć 18 drużyn, osiem z Belgii i dziesięć z Holandii. Liga miałaby obejmować 34 kolejki i play-offy. Po każdym sezonie miałaby spaść po jednej drużynie z każdego kraju.

Pierwszy sezon ligi już wkrótce?

Kiedy ruszyłaby wspólna liga Belgii i Holandii? Początkowo mówiło się o 2024 roku. Możliwe jednak, że ze względu na problemy finansowe klubów obu państw, decyzja o rozgrywkach będzie podjęta wcześniej.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO