Ewa Pajor mistrzynią Niemiec! Jej zespół jest do tej pory niepokonany

Ewa Pajor kolejny raz sięgnęła z zespołem po mistrzostwo Niemiec. VfL Wolfsburg po raz czwarty z rzędu sięgnął po trofeum kobiecej Bundesligi.

Pięć lat w Wolfsburgu

Ewa Pajor występuje w Wolfsburgu od 2015 roku. Wcześniej była piłkarką Medyka Konin, w barwach którego zadebiutowała w wieku 15 lat i 133 dni, pobijając ligowy rekord. Od czasu transferu do Niemiec reprezentantka Polski zagrała w 69 meczach, w których zdobyła 50 goli. W ubiegłym sezonie zdobyła 24 bramki i została królową strzelczyń.

Rekordowa umowa

Pod koniec kwietnia Ewa Pajor podpisała z niemieckim klubem nową umowę, która będzie obowiązywać do 2023 roku. Zawarto w nim rekordową w kobiecej piłce klauzulę – klub zainteresowany transferem piłkarki, musiałby zapłacić milion euro.

Kolejny rok dominacji

Teraz Pajor może doliczyć na swoje konto kolejne klubowe osiągnięcie. Wolfsburg zdobył czwarte mistrzostwo Niemiec z rzędu na dwie kolejki przed końcem. Warto podkreślić, że zespół w ciągu dwudziestu spotkań 19 razy wygrał i raz zremisował.

Do tej pory reprezentantka Polski zdobyła 16 goli w obecnym sezonie. Liderką strzelczyń jest jej koleżanka z zespołu – Pernille Mosegaard-Harder. Dunka zgromadziła do tej pory 26 bramek.

Fot. YouTube

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO