Manchester City szuka następcy Leroya Sane. Jest pierwszy kandydat!

20.06.2020

Leroy Sane opuści Manchester City. Pozostaje już tylko pytanie, kiedy to nastąpi. Zarząd „The Citizens” oczekuje kwoty, którą nie zamierza zapłacić Bayern. W związku z tym, Niemiec może wypełnić kontrakt na Etihad Stadium. Nie zmienia to jednak tego, iż najpóźniej w 2021 roku piłkarz pożegna się z zespołem. Dlatego też, Manchester City musi poszukać następcy. Pojawił się pierwszy kandydat.

Pozycja negocjacyjna „The Citizens” w znacznym stopniu zależy od decyzji CAS w sprawie bana na europejskie rozgrywki. Już na początku lipca, Sąd Arbitrażowy ma ogłosić wyrok w tej sprawie. Jeżeli zakaz zostanie podtrzymany, to wielu topowych graczy może odmówić gry w Manchesterze City, skoro zespół przez dwa lata nie będzie rywalizować w Lidze Mistrzów.

Leon Bailey na radarze Manchesteru City

Bez względu na decyzję, przedstawiciele mistrza Anglii rozpoczynają poszukiwania w sprawie następcy Sane. Według informacji Foot Mercato, jednym z kandydatów może być gracz Bayeru Leverkusen, Leon Bailey.

22-letni zawodnik od 2017 roku reprezentuje barwy „Aptekarzy”. Bailey zanotował całkiem przyzwoity sezon 2017/2018, zdobywając 9 bramek oraz zaliczając 6 asyst w 30 spotkaniach Bundesligi. Od tego momentu, piłkarz był łączony z przeprowadzką do Premier League.

Dawne zainteresowanie

Zainteresowanie graczem wykazywała wtedy Chelsea. Obecnie „The Blues” nie są jednak specjalnie łączeni z jamajskim zawodnikiem. Może to wykorzystać Manchester City, który rozważa transfer 22-latka.