Legionovia bez licencji na grę w II lidze
26.06.2020

W piątek PZPN przedstawił raport Komisji ds. Licencji Klubowych z dnia 25 czerwca. Rozpatrzone zostały wnioski klubów z II ligi i III ligi na grę w tych pierwszych rozgrywkach podczas sezonu 2020/2021. Legionovia Legionowo nie otrzymała uprawnień.

Zdecydowana większość klubów otrzymała licencje. W związku z pandemią i kryzysem ekonomicznym, wszystkie kluby biorące udział w procesie licencyjnym na sezon 2020/2021 zostały objęte nadzorem finansowym.

Licencje z nadzorami

Uprawnienia do udziału w rozgrywkach II ligi sezonu 2020/2021 otrzymały: Błękitni Stargard, Bytovia Bytów, Elana Toruń, Garbarnia Kraków, GKS Katowice, Górnik Łęczna, Górnik Polkowice, Lech II Poznań, Pogoń Siedlce, Resovia Rzeszów, Stal Rzeszów, Widzew Łódź, Stal Stalowa Wola, Olimpia Elbląg, KKS Kalisz, Sokół Ostróda. Licencję dostały także: Znicz Pruszków, Gryf Wejherowo, Motor Lublin, Śląsk II Wrocław. W tych przypadkach objęto kluby nadzorem infrastrukturalnym.

Legionovo bez licencji

Z powodu niespełnienia kryterium F.01, licencji nie otrzymała ekipa Legionovii Legionowo. Z kolei Radomiak Radom, a także Hutnik Kraków to zespoły, które mogą rozgrywać swoje mecze na innych stadionach. W przypadku Hutnika to obiekt Garbarni, natomiast Radomiak może grać w Puławach.

Decyzje w sprawie licencji GKS-u Bełchatów, a także Skry Częstochowa zostaną podjęte w przyszłym tygodniu. Komisja wyznaczyła wspomnianym zespołom termin na uzupełnienie dokumentacji.

 

 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO